Aktuality

08. 10. 2018

Prodej sošek terakotových bojovníků

Nabízíme originální hliněné suvenýrové sošky bojovníků terakotové armády!
Detailní popis ZDE.
V případě zájmu nás kontaktujte na info@terakotovaarmada.cz

 

Tera - letak 210x210_c uprava_Stránka_1.jpg

 

Tera - letak 210x210_c uprava_Stránka_2.jpg

 

Tera - letak 210x210_c uprava_Stránka_3.jpg

 

Tera - letak 210x210_c uprava_Stránka_4.jpg

 

Tera - letak 210x210_c uprava_Stránka_5.jpg

 

Tera - letak 210x210_c uprava_Stránka_6.jpg

[+]
08. 09. 2014

Podruhé na Slovensku

Podruhé ve své existenci navštívila expozice terakotové armády sousední Slovensko. Po velkém úspěchu a neuvěřitelném ohlasu nitranských návštěvníků byla během měsíce září představena v ještě rozšířenější formě také obyvatelům Martina. Dočasný přístřešek jí poskytlo významné obchodní centrum Tulip.
Expozice byla doprovázena soutěží na sociálních sítích, interaktivními prvky, tématickým workshopem a možností zakoupit si malé suvenýry v podobě terakotových bojovníků. Za necelé 4 týdny spatřilo výstavu na tisíce návštěvníků.
28. 05. 2014

Výstava terakotové armády v Berlíně

Koncem května letošního roku atakovala terakotová armáda hranice našich německých sousedů, aby se záhy po jejich překročení utábořila v obchodním centru Gesundbrunnen v Berlíně.
Zde byla naopak ona sama denně, konkrétně po dobu více jak 2 týdnů, v obležení návštěvníků tohoto významného obchodního centra. Expozice terakotové armády byla pro tyto účely rozšířena jak o speciální interaktivní prvky v podobě dotekových tématických her pro děti, tak o další exponáty. Návštěvníci výstavy se tak mohli těšit z věrného zobrazení zákopu v životní velikosti či jeho zmenšeniny v poměru přibližně 1:20. Berlín tak opět dostál své pověsti multikulturního centra.
05. 10. 2012

Z jednoho konce země na druhý...

Terakotová armáda se přesunula z libereckého OC FORUM na druhý konec republiky, konkrétně do opavského obchodního centra SILESIA a ostravského obchodního centra GALERIE. Obě centra se spravedlivě podělila o 13 exponátů terakotových bojovníků, císaře a terakotového koně.
Součástí expozice je také soutěž o terakotového bojovníka.

[+]
10. 09. 2012

Výstava v OC Forum zahájena

Za účasti libereckého hejtmana, pana Stanislava Eichlera, byla v pátek 7. září 2012 slavnostně otevřena výstava terakotové armády v obchodním centru FORUM v Liberci.
Tisková konference, konaná ku této příležitosti, se mohla těšit vysokému zájmu novinářů a médií. Články, zajímavosti a další informace, jež tuto výstavu popisují, si můžete přečíst v sekci Napsali o nás.
Pevně věříme, že bude tato expozice, stejně jako na svých minulých zastávkách, s nadšením vítána návštěvníky a obyvateli této severočeské metropole.
06. 06. 2012

Od Trenčína po Liberec

Hliněné vojsko terakotové armády opustilo v dnešních ranních hodinách prostory OC MAX v Trenčíně, kde se zdržovalo po dobu uplynulých 4 týdnů. Jeho přítomnost byla doprovázena vysokým zájmem návštěvníků nejen z řad zákazníků obchodního centra MAX v Trenčíně, ale i žáků středních a základních škol z okolí.

Ohlasy některých z nich mluví za vše:
"Vystavu som videla niekolkokrat v MAXe v Trencine a bola vynikajuca, mimoriadna. Repliky ma nesklamali, aj ked som v 80-tych rokoch videla originaly v Budapesti. Prajem organizatorom vela uspechov. Dakujem a pozdravujem.
E.S., Trencianske Teplice

Terakotová armáda se pomalu přesouvá zpět do České republiky, aby oblažila svou přítomností obyvatele severočeského města Liberec, a to konkrétně od 7.9. do 3.10.2012.

Těšíme se na Vaši návštěvu a pevně věříme, že i další návštěvníky uchvátí tento historický fenomén stejně jako nás, organizátory a mnoho dalších, kteří již měli možnosti jej spatřit.
18. 04. 2012

Terakotové vojsko táhne směrem na Slovensko

Od 4. května 2012 obsadí vojsko Terakotové armády včetně hliněného koně obchodní centrum MAX v srdci Trenčína. Výstava bude k vidění až do 5. června 2012.
20. 02. 2012

Osmý div světa k vidění v Karlových Varech!

Legendární terakotová, neboli hliněná armáda Pchin-jin Prvního čínského císaře Čchin Š'-chuang-ti (259 př.n.l. - 210 př.n.l.) bude od 20. února až do 1. dubna 2012 k vidění v obchodním centru Fontána v Karlových Varech.

Součástí výstavy budou i doprovodné soutěže o zajímavé ceny, mimo jiné o repliky soch ve dvou různých velikostech. Pro školy je navíc připraven speciální pracovní sešit s otázkami, na něž by studenti měli najít odpovědi právě u jednotlivých vystavených exponátů. Pro zájemce, kteří si doma chtějí připomenout ojedinělý zážitek z výstavy, bude v předem určených termínech připraven prodejní stánek s upomínkovými předměty v podobě zmenšenin jednotlivých soch.

Více na www.oc-fontana.cz

[+]
12. 10. 2011

Terakotová armáda v NC EDEN

Terakotová armáda Prvního čínského císaře obsadila nakupní centrum EDEN v pražských Vršovicích. Návštěvníci centra tak mají možnost spatřit sochy bojovníků různých vojenských hodností a jejich koně v nadživotní velikosti pocházející z největšího mauzolea na světě.

Součástí výstavy bude doprovodná soutěž o zajímavé ceny, mimo jiné o repliky soch ve třech různých velikostech. Pro školy je navíc připraven speciální pracovní sešit s otázkami, na něž by studenti měli najít odpovědi právě u jednotlivých vystavených exponátů. Pro zájemce, kteří si doma chtějí připomenout ojedinělý zážitek z výstavy, bude připraven prodejní stánek s upomínkovými předměty v podobě zmenšenin jednotlivých soch.
Více informací na www.nceden.cz

[+]
26. 04. 2011

PODĚKOVÁNÍ

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří si našli cestu do výstavy Terakotová armáda Prvního čínského císaře, obětovali svůj čas a rozhodli se rozšířit své povědomí a znalosti o jednom z novodobých divů světa. Pevně věříme, že tato expozice zanechala v každém z návštěvníků hluboký dojem a těšíme se tak na příští setkání u další, nepochybně neméně zajímavé výstavy.

Hana Navrátilová
koordinátorka projektu Terakotová armáda
18. 03. 2011

VÝSTAVA O NĚKOLIK TÝDNŮ PRODLOUŽENA!!!

Výstava Terakotová armáda Prvního čínského císaře bude pro vysoký zájem ze strany návštěvníků a škol prodloužena do 24. dubna 2011.

Od listopadu loňského roku, kdy obléhání centra Brna terakotovými bojovníky počalo, se výstava těší velké návštěvnosti, ruku v ruce s kladnými ohlasy těch, co ji měli možnost již spatřit. Názory a postřehy návštěvníků si můžete přečíst zde.
Využijte poslední možnosti shlédnout na vlastní oči osmý div světa! Obléhání Brna končí již 24.dubna!

[+]
30. 10. 2010

Terakotová armáda se valí na Brno

27. listopadu 2010 bude v budově Triniti Office Center u Galerie Vaňkovka slavnostně zahájena výstava Terakotová armáda Prvního čínského císaře.

Pozoruhodná expozice umožní návštěvníkům na ploše více než 2000 metrů čtverečních prožít nevšední kulturní zážitek, historickou krásu v podobě mnoha desítek skvostných exponátů – zbraně, šperky, předměty každodenního použití, rituální objekty, především však, jak již sám název výstavy napovídá, terakotové bojovníky - figury různých hodností, od úředníků přes důstojníky, generály, lučištníky či vozataje…

Nechte se strhnout a navštivte podzemní svět živých mrtvých, jak jsou velmi často tito unikátní bojovníci nazýváni. Odměnou Vám bude poodhalení roušky dodnes strhující čínské historie.   

Poprvé ve střední Evropě budete mít možnost shlédnout tuto fascinující a zároveň mrazivou krásu čínského divu světa, jak je tento fenomén právem nazýván.

Prodej vstupenek na pokladně výstavy, stejně jako internetový předprodej, bude zahájen v den otevření výstavy.   

 

[+]

Napište nám

Copyright © 2014 Všechna práva vyhrazena.